Fascination About ASV prezidenta vēlēšanas likmes, ASV prezidenta velesanas likmes, asv likmes, asv totalizatori, asv prezidents, donalds tramps, kamala harisa, kamala harris, donald trump, republikāņi, demokrāti
Fascination About ASV prezidenta vēlēšanas likmes, ASV prezidenta velesanas likmes, asv likmes, asv totalizatori, asv prezidents, donalds tramps, kamala harisa, kamala harris, donald trump, republikāņi, demokrāti
Blog Article
2016. gadā bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone ieguva par trim miljoniem balsu vairāk nekā Donalds Tramps, taču viņas sāncensis ar nelielu balsu vairākumu guva uzvaru tā dēvētajos svārstīgajos štatos un tādējādi nodrošināja sev vairāk nekā minimāli nepieciešamās 270 balsis Elektoru kolēģijā.
Vēlētāju galvenā izvēle būs - atstāt nākamajai paaudzei "lielāku vai mazāku brīvību", "vairāk vai mazāk tiesību".
Turpinoties kampaņai, ASV prezidenta amata kandidāts Donalds Tramps izpelnījās arvien asāku kritiku arī pats no saviem partijas biedriem, Mits Romnijs viņu nosauca pat par krāpnieku un viltvārdi.
ASV politika jau gadiem ilgi virzījusies uz arvien lielāku polarizāciju, kad abu lielāko partiju atbalstītāji uzskata pretējās nometnes pārstāvjus ne tikai par konkurentiem, wager pat ienaidniekiem un valsts click here nodevējiem.
Prezidenta vēlēšanu system ASV parasti sākas gandrīz divus gadus pirms vēlēšanām. Un, lai arī vēlētāji par sev tīkamāko kandidātu balsos 2024.
Atklātās priekšvēlēšanās var piedalīties visi vēlētāji neatkarīgi no viņu piederības partijai.
Nupat communityēta “Gallup” aptauja liecina, ka republikāņu vidū 62% aptaujāto uzskata, ka ASV Ukrainai palīdzot pārāk daudz.
Dažas dienas vēlāk ASV noslēdzās demokrātu partijas konvents, kurā ar emocionālu uzrunu Hilarija Klintone pieņēma savas partijas nomināciju kandidēt uz Balto namu, oficiāli kļūstot par pirmo sievieti vēsturē, kuru izvirza viena no galvenajām partijām.
Šīs ASV vēlēšanas izcēlās ar īpaši skarbu vēlēšanu kampaņu un arī kā sabiedrību visvairāk šķeļošās. Abi kandidāti nesaudzēja savu pretinieku un pauda skaļus paziņojumus.
Vargulis vērš uzmanību uz to, kādā veidā Trampam tas izdevies – pēdējos mēnešos vērojama augšupejoša tendence viņa atbalstā, un nesenākā uzvara viņam ir liela.
5. novembrī ASV telekanāli MSNBC, ABC, CBS un NBC pārtrauca pārraidīt tiešajā ēterā Trampa preses konferenci, bet CNN translāciju papildināja ar uzrakstu kadrā: "Bez jebkādiem pierādījumiem Tramps apgalvo, ka tiek apkrāpts".
Ja pēc pirmajām debatēm novērotāji atzina, ka šāds gājiens no Trampa puses ir bijis pareizs un viņš ar nepiedalīšanos “tajā balagānā” tikai ieguvis, tad pēc otrām debatēm vērtējums jau bija drīzāk pretējs. Pagaidām vēl nav zināms, vai Tramps piedalīsies trešajās debatēs, lai gan, visticamāk, viņš tajās atkal nepiedalīsies.
Taču ASV konstitūcijā nekas nav teikts, ka ieslodzītais nevarētu fakeēt uz ASV prezidenta amatu.
Vašingtonā vēlēšanu rezultātus uzņēma ar lielām skumjām, visapkārt bija bēdu ieleja, kurā pārāk sareibušie Hilarijas atbalstītāji slīcināja savas bēdas par rezultātu dzērienos.
Report this page